Knihy

Housle v kravíně

Dvanáct povídek inspirovaných pohraničním prostředím padesátých let je úsměvnou sondou do dětského života.
Malý hrdina prožívá radosti i křivdy a řeší problémy dětského světa, jako např., zda je lepší hrát na housle či jezdit na kravách, trable s nošením galoší, jestli koušou jen holky, anebo, jak skloubit touhu chodit na náboženství a přitom být pionýrem. 

Tištěná kniha i audiokniha vydána vlastním nákladem autora.

Osobitý přednes Ladislava Špinera, hodný držitele divadelní Thálie, dodává povídkám příjemný, dramatický nádech.

Julie na laně

Vzbudili jste se někdy hrůzou ze sna, ve kterém stojíte před vyprodaným hledištěm? Dvanáct povídek z divadelního prostředí humornou formou popisuje strasti které přináší provoz profesionálního divadla. Dozvíte se, jak odzbrojit divadlo od nelegálně držených samopalů, jak je nemožné pořídit lístky pro náročnou příbuznou, nebo jak zachránit čest divadla amatérskou hrou na tahací harmoniku.

Z Těšína vyjíždí vlaky

Talentovaná herečka Jana Ondrušková popisuje své dojmy z prvního roku působení ve Východočeské divadle v Pardubicích. Jednotlivé role, přijetí hereckým souborem, práce s režiséry a objevování kouzel města. Vydání knihy bylo inspirováno množstvím jejích fotografií mezinárodně oceňovaného fotografa Miloše Fice a to jak studiových, tak z jednotlivých inscenací.

Rozebráno

Tištěná kniha

 329,- Kč

Audio CD

mp3      

    269,- Kč

Audio ke stažení

299,- Kč

Na chviličku
U Pavouka

V “nejmenované” pardubické vinárně se více než patnáct let schází pravidelně parta muzikantů a zpěvumilovní návštěvníci. Jeden z muzikantů, uznávaný fotograf Miloš Fic, pořizoval po celou dobu nenápadným způsbem fotografické mometky. Desítky fotek vyjadřujících uvolněnou přátelskou atmosféru a radost z muzicírování se staly základem pro vydání knihy. Fotografie doplnil další z muzikantů Bohumil Kos (pod pseudonymem Jarad Portský) krátkými anegnotickými postřehy ze života muzikantů.

Rozebráno